دکوراسیون داخلی

  کناف سقف و اجرای این متریال مدرن در سقف آشپزخانه های امروزی طرفداران بسیاری دارد، چرا که آشپزخانه به عنوان قلب تپنده خانه و محلی برای گذراندن ساعاتی دلنشین در کنار اعضای خانواده شناخته شده است در این نمونه سقفها که عمدتا مدرن و مینیمال هستند از هندسه ای ساده و خطی در جهت ایجاد محیطی آرامش بخش و چشم نواز استفاده شده و در طراحی کناف سقف این آشپزخانه ها سریع ترین و به صرفه ترین سیستم سازه و پوشش های گچی بهره برده شده است.

  نحوه طراحی دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی را می توان نشان دهنده میزان توجه شما به بهداشت در خانواده دانست، اگرچه حمام مکانی شخصی است و خیلی کم پیش می آید که شخصی خارج از اعضای خانواده از آن استفاده کند اما باید بدانیم که طراحی مناسب برای  دکوراسیون داخلی حمام در تمام خانه ها اهمیت دارد و باید به آن توجه شود.

  در ادامه شما را با چند دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی آشنا میکنیم تا ضمن بهره بردن از آن ها بتوانید با محیط های گوناگون آشنا شوید.

  استفاده از چوب در سقف و دیوار دکوراسیون داخلی خانه مدرن

  برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه ی خود از هر ایده در گوشه کنار خانه و مغازه های مدرن می توانید استفاده کنید و این تنها به داشتن امکانات بستگی ندارد و نشان دهنده ی ذوق و سلیقه ی شخصی شما در طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی خانه است.

  کناف نوعي صفحه روکش دار گچي میباشد که به وسیله ی شرکت کناف توليد مي شود. کناف بيش از 80 سال است که در صنايع ساختماني فعاليت میکند. اين شرکت به وسیله ی برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) تاسیس شد. هم اکنون شرکت کناف يکي از شرکت هاي بين المللي در صنايع ساختمانی است.

  سقف ها و ديوارهاي جداکننده (تيغه) کناف سازه هاي فلزي يکپارچه گالوانيزه میباشند که صفحات روکش دار گچي و سيماني بر روي آنها پيچ مي شوند. درز بين صفحات با بتونه درزگيري پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ مي شوند.

  دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با طراحی های جدید وشیک

  ایران با داشتن فرهنگ و تمدن غنی از گذشته تا به امروز, ایده های منحصر به فردی برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی منازل خود داشته است. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن طرح های متنوع, دکوراسیون داخلی منزل ایرانی نیز دچار تغییرات زیادی شده است. در این مطلب به طراحی های جدید و شیک این نمونه دکوراسیون ها می پردازیم.

  هنگامي که حرف از دکوراسیون سنتي میشود، فضاي شلوغ و قهوه‌‌خانه‌اي پر از ديوارکوب‌هاي قديمي،‌گليم‌ها و چراغ‌ نفتي و هزار خرد و ريز سنتي به ذهن ما میرسد ولي آيا اين فضاي درهم از چيدمان سنتي ايراني الهام گرفته است يا از بازار شام تقليد کرده‌است؟

  دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

  طراحی و نورپردازی یک مغازه موبایل فروشی آن هم در یک پاساژ باید به گونه ای باشد که افراد را به خود جذب کند. رنگ بندی ، نوع چیدمان ، و نورپردازی چیزی است که باعث جلوه ی بیشتر یک محصول می شود. نحوه ی چیدمان تلفن های همراه باید به صورتی باشد که چشمگیر جلوه کند.چون در یک پاساژ مغازه های دیگری هستند و نظم یک ویترین می تواند برگ برنده شما در ارائه محصولات باشد، می توانید هر ویترین را به یک برند اختصاص بدهید و از نورپردازی نقطه ای برای متمایز کردن ویترین خود با سایر مغازه ها استفاده کنید چون مشتری از سردرگمی و شلوغی ویترین های دیگر به ستوه آمده و جذب ویترین گویا و زیبای شما خواهد شد.

  دکوراسیون پنجره

  با خانه هایی که پنجره ی ناهماهنگ دارند چه کنیم؟

  هنگامی که در خانه، با پنجره های ناهماهنگ و بدشکل روبه رو میشویم ، نیاز به راهکارهای ظریف و هوشمندانه داریم؛ تا بتوانیم به خوبی از عهده تزیینات دکوراسیون پنجره ها برآییم. البته این مشکل بسیاری از خانه ها میباشد؛ خانه هایی که معماران آن صرفاً برای تجارت و به قول معروف «بساز و بفروش» وارد این کار میشوند. برخی از خانه های قدیمی که با ساختار طراحی و معماری امروزی همخوان نمیباشند، نیز از این موضوع اذیت میشوند. به هر حال در این پست، تا آنجا که توانستیم، راه هایی را برای شما ارائه کرده ایم؛ تا هم تغییر زیادی در خانه تان به وجود اید، هم روحی تازه در نمای خانه تان دمیده شود و هم بتوانید از همان دکوراسیون پنجره ها بهترین بهره را ببرید.

  چیدمان خانه های کوچک اپارتمانی

  چیدمان خانه های نقلی با دکوراسیون خانه های بزرگ بسیار تفاوت دارد برای آشنایی با چیدمان خانه های کوچک ایرانی مطلب زیر را بخوانید.

  نحوه چیدمان خانه های کوچک

  شما میتوانید با ترفندهای ساده خانه های کوچک آپارتمانی خود را بزرگتر نشان دهید، اما راه حل بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک یک آپارتمان چیست؟ ممکن است آپارتمان شما بیش از اندازه کوچک باشد ما با تکنیک هایی که به شما معرفی مکنیم کمک میکنیم که شما احساس آرامش و راحتی در منزل خود داشته باشید،قشر زیادی از افراد جامعه منزل کوچک دارند و باید وسایل خود را به گونه ای بچینند و دکور منزل را به گونه ای بچینند که فضای کمتری اشغال کند.

  در طراحی دکوراسیون پذیرایی می توان از سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک ساده استفاده کرد که هر یک از این دکوراسیون ها زیبایی و جذابیت خاص خود را دارا میباشند و بهتر است شما قبل از تصمیم گیری درباره چیدمان دکوراسیون پذیرایی سلیقه شخصی خود را در نظر گیرید.

  دکوراسیون داخلی مهدکودک:

  رنگ:

  رنگهاي روشن به چشم بچه ها با شکوه میباشند.براي ديوارها از کاغذ ديواري رنگي و يا رنگ شاد استفاده شود.و رنگ و بافت را به آنها اضافه کنید.ميتوانيم حريم ها و همچنين لبه هاي ديوار را مشخص و بر جسته کنید.و ستارگان را بر سقف اضافه نمائيم.کودکان رنگهاي درخشنده را دوست دارند.رنگهاي شاد و شفاف و آزاد , خیال کودکانه را بر مي انگيزند و آنان را به آفرينش و خلاقيت سوق میدهد.همچنين پيدايش ديوارهاي روشن از قبيل استفاده ازکارکترهاي کارتوني و مانند آن در ديوارهاي اتاق هاي کوچک مي تواند بسيار مفيد باشند.

  اتاق خواب شخصي ترين قسمت خانه میباشد و در واقع پناهگاهي در برابر شلوغي و مشغله هاي خارج از خانه و زندگي روزانه است.

  هر کسي با سليقه شخصي خویش، اتاق خوابش را طراحی ميکند. در واقع  ايده آل بودن دکوراسيون داخلي با توجه به سلیقه ی افراد در ذهن هر فردی متفاوت میباشد.

  در اين قسمت به اتاق خواب ميپردازيم و اينکه چه مواردي در دکوراسيون اتاق خواب اهميت دارد.

  طراحي دکوراسيون داخلي بيمارستان از اهميت ویژه ای برخوردار است زيرا بيمارستان مکاني است که افراد با اختلالات روحي و جسمي گوناگون براي بهتر شدن بيماري شان به آنجا مراجعه مي کنند بنابراين دکوراسيون بيمارستان مي تواند در روند افزايش بهبود وضعيت بيماران اثر داشته باشد.

  روانشناسی رنگها در دکوراسیون داخلی

  رنگها روح دارند رنگها کلمه اند و همچون کلمات حرف میزنند: از نهان سبز جنگلها از راز آبی آسمان و دریاها ، از شفافیت و زلالی قطرات باران و از پاکی سفید برف ، اما نه از طبیعت ، بلکه رنگها از روح انسان و دنیا پر راز و رمز انسان صحبت میکنند .

  رنگ زندگی است ، زیرا دنیا بدون رنگ دنیایی است بی جان ، همانگونه که شعله نور را ایجاد می کند ، نور هم باعث دیده شدن رنگها میشود . رنگها فرزندان نور میباشد و نور ما در رنگهاست نور بی رنگ تاریکی است . با رنگ است که روح زنده جهان بر ما روشن می شود . رنگها چنان افکار و احساسات عمیقی را القا می کنند که گاهی حتی با چشم هم مشاهده نمی شوند ، بلکه فقط با چشم دل احساس می شوند . لیکن قدم نهان به این وادی نیز بدون عبادت خالق – نور آسمانها و زمین و بدون انسان شدن میسر نمیباشد.

  اول ببینید اتاقی که می خواهید رنگ کنید چه کاربردی دارد مثلاً آشپزخانه، سالن هال و پذیرایی مکان هایی عمومی میباشند پس بهتر است رنگ این اتاق ها گرم باشند راهروها، اتاق مطالعه و اتاق خواب ها محل آرامش میباشند پس باید از رنگ های سرد استفاده گردد. ببینید در حال حاضر چه احساسی نسبت به اتاق دارید و دوست دارید چه حسی داشته باشید.

  دکوراسیون داخلی آشپزخانه بهتر است انرژی بخش باشد زیرا آشپزخانه قسمتی از خانه است که کدبانوی خانواده بیشتر وقت خود را در آنجا میگذراند بنابراین مناسب تر است در انتخاب رنگ آشپزخانه و طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه حساسیت لازم را داشته باشید.در طراحی دکوراسیون داخلی اشپزخانه و انتخاب رنگ ان باید حساسیت نشان داد زیرا رنگ ها اثر میگذارند.رنگ ها دارای انرژی میباشند و بعضی رنگ ها در اشتها اثر دارند و این امر در روانشناسی رنگ ها بسیار اهمیت دارد و باید در انجام ان این موارد رعایت گردند.